Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Святі Таїнства
Подружжя
Подружжя

Із катехизму УГКЦ «Христос – Наша Пасха»

 


471 Бог створив «мужеську стать і жіночу і з’єднав з мужем жону на поміч і приймання людського роду [...] і благословив їх: “Ростіть і множтеся і володійте землею”, і обоє їх в одно злучив»350. У Церкві подружній зв’язок є Таїнством, у якому чоловік і жінка являють нове життя у Христі. Християнське подружжя – це не тільки природна спорідненість, спільне життя і досвід, а й середовище освячення людей. Подружжя є святим таїнством, у якому благодаттю Святого Духа чоловік і жінка в любові єднаються в «одне тіло» і творять «домашню церкву». Утворений у подружжі сімейний союз є спільнотою осіб, яка в Божому задумі є іконою спілкування Осіб Пресвятої Тройці.

1) Подружжя – таїнство любові чоловіка й жінки


472 Подружжя основане на взаємодоповненні одружених, про що Церква свідчить у молитві Чину Вінчання: «Боже Святий, Ти з пороху сотворив чоловіка, і з ребра його создав жінку, і дав йому помічницю, відповідну до нього, бо так було вгодно Твоїй величності, щоб не самому бути чоловікові на землі». У статевій відмінності чоловік і жінка доповнюють одне одного, утворюючи нерозривну єдність «одного тіла».


473 Через подружжя Господь здійснює історію спасіння: «Ти благословив раба Твого Авраама, і лоно Сари розкрив, і вчинив його батьком численних народів (пор. Бут. 12, 1-13; 17, 1-22; 18, 1-16; 21, 1-8; Рим. 4, 18); дарував Ісаакові Ревеку і плід їхній благословив (пор. Бут. 24-25; 27); злучив Якова з Рахилею і від нього дванадцять патріархів явив (пор. Бут. 29-31; 35) з’єднав Йосифа з Асинетою і як плід дітородження Єфрема і Манассію їм дарував (пор. Бут. 41, 44-52; 46, 20); злучив Захарію і Єлисавету і сина їхнього як Предтечу пречистого Твого рождества показав (пор. Лк. 1, 5-25.39-80); виростив плоттю із кореня Єсеєвого Приснодіву і з неї воплотився і народився на спасення роду людського».


474 Христос у Своєму спасительному Промислі «сподобив у Кані Галилейській показати цінність подружжя своїм пришестям [...] і там подружжя благословив», аби показати, що з Його волі є «законне подружжя і дітородження з нього».


475 Християнське подружжя ґрунтується на Христовій заповіді любові: «Як я був полюбив вас, так любіте і ви один одного!» (Йо. 13, 34). Апостол Павло закликає чоловіка любити свою жінку, як Христос полюбив Церкву й видав Себе за неї (пор. Еф. 5, 25), а жінку – коритися своєму чоловікові, як Господеві, бо чоловік – голова жінки, як Христос – Голова Церкви (пор. Еф. 5, 22-24). Це можливо тому, що чоловік і жінка поєднані в любові не тільки між собою, а й з Христом. Даруючи любов одне одному, вони дарують її Христові, а даруючи Христові, дарують одне одному. Цим взаємним даруванням вони разом зростають в одне Тіло Христове (пор. Еф. 5, 31-32).


476 Подружжя як зв’язок любові чоловіка і жінки випливає зі самої природи людини: «Від початку Бог у Своєму Промислі передбачив поєднання чоловіка і жінки й говорить про них як про одне: Він людину створив чоловіком і жінкою». Любов чоловіка і жінки у подружжі є тією силою, з якої виростає міцна сім’я і на якій будується здорове суспільство 356.

 

Інформація для тих, хто бажає Вінчатися.


В Соборі Успення Пресвятої Богородиці впродовж року уділяється Свята Тайна Подружжя. Для того, щоб ви змогли повінчатися в нашому соборі, вам необхідно заздалегідь звернутися до настоятеля храму - не менше 2 місяців до дати шлюбу. Вам потрібний час на передподружню підготовку.


Курс підготовки до прийняття Святої Тайни Подружжя охоплює вісім мінімальних занять. Вишкіл проходить двічі на тиждень. У вівторок та п’ятницю о 19 год. в класі перед подружньої підготовки при Успенському Соборі.


Для тих, хто бажає приймати святу Тайну Вінчання в УГКЦ, курс приготування є ОБОВ’ЯЗКОВИМ!


Катехитом молодих пар, котрі готуються до Вінчання є ліцензійований магістр з богословії отець Володимир Боровий.


Щиро запрошуємо вас на курси. Ця наука корисна не лише тим, хто готується до вінчання, але й тим хто має досвід подружнього життя. Наші курси є нагодою відновити ваші знання про привілеї та обв’язки у подружжі. Ви маєте можливість ревізувати стан партнерських стосунків.

 

Для Вінчання потрібно подати копій наступних документів:

  1. Свідоцтво про Хрещення (якщо свідоцтво відсутнє, то можна заповнити засвідчення про хрещення та миропомазання (формуляр №7 є тут)
  2. Копію українського паспорту (1, 2 і 10 стр.)
  3. Свідоцтво про цивільний шлюб
  4. Заповнену парафіяльну анкету наречених. (формуляр №2 є тут)

Для обряду Святої Тайни Вінчання необхідно:

  1. Запросити двох свідків (шлюбних батьків) – зразкових християн
  2. Обручки.
  3. Весільний вишиваний рушник
  4. Дві свічки
  5. Хустину для покриття голови нареченої