У суботу, 25 квітня, у Катехитичному центрі св. ап. Петра у Чернівцях відбулася перша зустріч «Школи Благовісті» у рамках євангелізаційної формації для мирян Чернівецької єпархії. Захід очолив Владика Йосафат Мощич, Єпарх Чернівецький та голова Патріаршої комісії УГКЦ у справах євангелізації. Зустріч складалася із двох частин — євангелізаційної та формаційної, які провели Владика Йосафат Мощич, о. Захар Михасюта, голова комісії у справах євангелізації Коломийської Єпархії, а також о. Роман Дубік, екзорцист Івано-Франківської Архиєпархії. Єпископ Йосафат на початку зустрічі розповів учасникам про суть керигми, яка полягає у звіщанні Доброї Новини, що Бог є Любов (1 Ів. 4:8). Хоча людина згрішила, Бог і не перестав її любити, а відновив її життя смертю і воскресінням Христа. Євангелізація допомагає це осягнути і побудувати живі стосунки з Господом. Отець Захар Михасюта продовжив розкривати керигматичні тематики про Ісуса, віру, навернення, Святі Таїнства і Церкву, дари Святого Духа та спільноту. Отець Роман Дубік представив пояснення деяких свят та обрядів літургійного року у євангелізаційному ключі, вказуючи на те, як певні давні нехристиянські обряди, форми та символи набувають християнського змісту та значення. У формаційній частині учасники вчилися правильно практикувати читання Святого Письма методом Lectio Divina. Також на завершення учасникам школи вручили оновлений методичний посібник з керигматичної євангелізації «Хочемо бачити Ісуса», з якого миряни можуть черпати цінну інформацію для проведення євангелізацій у своїх спільнотах. Він складається з оновленої євангелізаційної програми та молитовного читання Святого Письма. |