Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Високопреосвященному Митрополитові і Архієпископові Володимиру – 60. Многая Літа!

Чернівецька єпархія сердечно вітає свого Митрополита Володимира, котрого ввесь час поминає на Божественній Літургії. Єдність з Митрополитом – це єдність люду Божого зі своїм духовним проводом на чолі котрого Сам Христос. Єпископ Чернівецький преосвященний Йосафат (Мощич) підписав та направив ювіляру від себе особисто та від всієї своєї пастви архиєрейську грамоту в котрій привітав свого співбрата у єпископстві з поважним ювілеєм. У подячному слові владика Йосафат запевнив Високопреосвященного Митрополита про подячну молитву за дар життя ювілята.

Приєднуємося до привітань на адресу Митрополита і Архиєпископа Володимира (Війтишина) та подячно взиваймо до Господа всією Церквою – Многая Літа!

(текст архиєрейської грамоти)

 

Дорогому у Христі Господі брату нашому Високопреосвященному

Митрополитові і Архиєпископові

ВОЛОДИМИРУ ВІЙТИШИНУ

На знак християнської любові і покірності євангельської,

та з нагоди Вашого 60 річного Ювілею від Дня Народження.

Від імені духовенства та вірних повіреної мені Чернівецької єпархії, складаю перед престолом Всевишнього подячну молитву за Дар Вашого життя. Особисто від себе в День Вашого Ювілею складаю Вам своє запевнення про довічну молитву за Вас, яко мого Святителя і духовного наставника.

В цей день поділяю радість Вашої родини та радість у Господі всієї Івано-Франківської Митрополії, та всієї Нашої Церкви Мучениці. Бо відомі перед Господом Ваші духовні засівання на нивах підпільної Церкви та просвітительства люду Божого. Дозвольте увійти разом з Вами у радість Господню. Як каже пророк Ісая: «Ти помножиш народ цей, Ти збільшиш йому радість. Вони перед лицем Твоїм будуть радіти, як радіють в жнива, як тішаться в час, коли ділять плоди праці!» (Іс.9.3-4)

Дорогий владико Володимире, сьогодні разом з Вами радіють і Небеса Господні. А в небі батьки Ваші та ісповідники віри нашої, що були для Вас вчителями, а для нас «Мужами блаженними, що бояться Господа». Бо Ваш ювілей і для них «небесна нагорода». Каже книга Левитів: «Бо це - ювілей, святощі будуть для вас, з поля будете їсти врожай його. У році того ювілею вернетесь кожен до своєї посілости.» А посілість ваша владико від Полісся до Карпат, від Галичини до Буковини.

Дорогий співбрате у єпископстві. Апостол Павло у листі до Тита про нас так каже: «Бо єпископ мусить бути бездоганний, не гнівливий, не корисливий, поміркований, справедливий, побожний, стриманий, що тримається вірного слова…» (Тит 1:7-9)

Дорогий Ювіляте, оцим засвідчую, що ви єпископ Христовий, як того навчає апостол Павло.

Залишайтесь таким на многоліття! Бажаю вам здоров’я тілесного і нових врожаїв у Христовому винограднику.

+ ЙОСАФАТ

Єпископ Чернівецький