Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Травневі нічні чування.

Травневі нічні чування наповнені особливої ласки, адже травень – місяць пошанування Пречистої Діви Марії.
Богородиця, як любляча мати, запрошує своїх дітей побути з нею.
 
 
Відкликаючись на поклик Діви Марії, представленої у іконі Чернівецької Богородиці «Надія безнадійним», люди приходять чи навіть приїжджають з інших міст, щоб скласти подяку, попросити благословення, віддати під опіку свої родини, попросити зцілення чи прощення.
 
У кожного різна причина, але ціль одна - прославити Богородицю, віддати їй шану як Матері Того, хто відкупив нас своєю кров’ю.
Програма нічних чувань відбувалася згідно розпорядку. Архиєрейська вечірня, науки отців, спільна молитва на вервиці, молитви на уздоровлення, молебень та Божественна літургія, яку очолював владика Йосафат.
 
Чування відбувалися у ніч перед неділею мироносиць, тому архиєрей звернув особливу увагу на відвагу цих жінок, які не побоялися прийти до гробу Господнього: «Жінки були першими, хто отримав добру новину, що Христос Воскрес. Саме вони завдяки своїй любові і милосердю удостоїлися великої честі йти благовістити її спочатку учням, а потім і цілому світу». Владика наголосив на ролі сучасної жінки у Церкві, яка часто є недооціненою: «Жінки - перші, які євангелізують своїх дітей, передають їм дар віри».
 
На завершення проповіді, єпископ побажав жінкам брати відповідальність за духовне навчання та виховання, скріплювати родину як школу віри і молитви. Бути вірному у малому, щоб бути вірними у великому.
 
Традиційно у паломників та парафіян є можливість примиритися з Богом, поблагословити ікони, вервиці чи образки. А наприкінці чувань, перебуваючи у ласці Божій, з благословення Святішого Отця Папи Франциска можна отримати Повний відпуст.
 
Наприкінці, владика Йосафат запросив паломників та онлайн-молільників 30 травня взяти участь у коронації Главою УГКЦ Блаженнішим Святославом нашої Чудотворної ікони «Надія безнадійним».