Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Святий великомученик та цілитець Пантелеймон.

Святий великомученик Пантелеймон своїм життям показав нам прекрасний приклад терпіння і любові.
«Померти за Христа для мене надбання», - сказав святий, приймаючи мученицьку смерть.

Святий Пантелеймон вважається покровителем хворих та лікарів.
До святого великомученика з молитвою та вірою звертаються в пошуках зцілення при важких хворобах, незалежно від того чи це недуги тілесні, чи душевні.
Ім’я святого Пантелеймона згадується при звершенні таїнства соборування, при освяченні води, в молитві за хворих.

У час, коли світ страждає від пандемії, лікарі та хворі особливо потребують заступництва святого великомученика і лікаря Пателеймона.
Блаженніший Святослав закликав духовенство УГКЦ в неділю, 9 серпня 2020 року Божого, у день Святого цілителя Пантелеймона, помолитися разом із вірними після кожної Божественної Літургії молитву:

«Господи Ісусе Христе, Ти на землі перебував й добро усім чинив. Ти зцілював хворих, щоби зміцнити нашу віру. Вчини так, щоб кожен медичний працівник своєю дбайливістю і щирістю продовжував у хворих надію на одужання. Вчини, аби кожен з них пам’ятав, що його праця є служінням Тобі. Обдаруй їх усіх здоров’ям, терпеливістю, добротою, щоб через його допомогу хворі пізнавали Твою доброту.
Господи, Ти похвалив милосердного самарянина за те, що він не обминув потерпілого. Вчини так, щоб увесь медичний персонал із турботою дбав про хворих. Нехай у кожному хворому вони зуміють побачити страждаючого Христа. Обдаруй їх Своїм Милосердям, щоб вони вкладали душу у свою працю. Бо тоді хворі менше страждатимуть і матимуть надію на одужання. Нехай їхні слова будуть лагідними і добрими. Нехай вони зносять усі труднощі з усмішкою на обличчі. Вчини так, щоб несучи милосердя хворим, вони доступили й Твого Милосердя.
Амінь».