Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Паломництво священиків Румунії до Чернівецької ікони.

На запрошення та з благословення правлячого Архієрея Чернівецької єпархії преосвященного владики Йосафата, до Чернівців на одноденну прощу зібралися друзі-священики сусідньої країни.

Організатор прощі - всесвітлійший отець Николай Ніколаїшин, вікарій для вірних Української  Греко-Католицької  Церкви Румунії. Саме отець Николай на передоні свого славного 60 річчя від дня народження запросив друзів душпастирів скласти подячну Літургію за дар життя. Проте, він забажав це зробити в Україні перед образом «Надії Безнадійних», Матері Божої Чернівецької. Дуже скоро на запрошення відгукнулися священики Румунії візантійського та латинського обрядів. І ось в останній день зими – 28 лютого, більше двох десятків панотців дякували Марії під куполом Чернівецької катедри. Богослужіння очолив ювіляр, всесвітлійший отець Николай Николаїшин. Від єпископа Чернівецького у святковій молитві свій почет склали синкел єпархії отець митрат Валерій Сиротюк та канцлер єпархії всесвітлійший отець Руслан Боровий. Місцеві душпастирі привітали ювіляра, а всім паломникам на їх парафії від владики Йосафата передали копії чудотворної ікони. Завершилось богослужіння поцілунком миру та молитвою перед «Надією Безнадійних» за мир в Україні та Світі.

Молитовна атмосфера, дух побратимства, нагода почути і послухати давнього товариша витала сьогодні між Христовими друзями. Серед гостей були й такі, котрі  вперше приїхали до Буковинської столиці. Всечесний отець Йосиф Паулец, римо-католицький декан Буковинського повіту, зовсім не скривав захоплення від історії та архітектури Чернівців.

На святочне богослужіння до Чернівців з Румунії прибули також паломники Кервазин Лонгер, голова союзу поляків Румунії, депутат Румунського Парламенту 3 скликання та радник сучавської префектури з питань національних меншин, заступник голови Сучавської філії Союзу Українців Румунії пан Михайло Міхаєску Анюк. Отця Николаїшина привітали українські науковці – професор Нестор Мизак та кандидат наук Андрій Яремчук.

Священиче братство,  представило сьогодні різні парафіяльні різномовні спільноти – українську, румунську, польську, німецьку, угорську. Всі спілкувалися між собою мовою священства і  мовою прослави Пресвятої Богородиці.

На останок душпастирі України та Румунії домовилися зустрітися наприкінці травня в часі візиту до Румунії Вселенського Архієрея Франциска Папи Римського. Візит Понтифіка відбуватиметься під гаслом «Прямуймо разом».