Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Свято мучеників Макавейських в катедральному храмі Чернівців

На свято мучеників Макавейських, яких святкуємо 14 серпня в катедральному храмі Чернівців УГКЦ людно і заквітчено. Крім ладану сьогодні тут пахне васильком, чорнобривцями, мятою. Люблять буковинці на цей день приносити до храму малі і велики букети, саморобні екібани і щоб в кожному бодай декілька маківок. Проте традиція Церкви наголошує цього дня на переможний похід із чесним Древом животворящого Хреста (1164 року). Геройську пам'ять святих семи мучеників братів Макавеїв, матері їх Соломії, та старця Єлеазара. В цей день 14 серпня Українська Церква вшановує  також і пам’ять хрещення Руси.
Архиєрейська Літургія, яку відслужив правлячий єписком Чернівецької єпархії преосвященний кир Йосафат (Мощич) завершилась освяченням серпневого різнотрав’я, зілля та маку. Проте єпископ просив вірян бути дуже мудрими і залишатися християнами, для котрих чи то квіти, чи верба, чи первоплоди мають бути тільки символом, який вказує на велич Триєдиного Бога.

 - Насправді свято мучеників Маккаваїв немає жодного відношення до маку, хоч слова ніби схожі, - сказав у своєму слові владика Йосафт (Мощич), – Але наші люди дуже люблять щось освячувати. Якби у церкві кожен день щось святили, то храми були би переповнені… (жартував владика)

На завершення Божественної Літургії єпископ уділив благословення на початок Успенського (Спасового) посту.

А щасливі вірні ще довго дарували один одному маківки, обмінювалися квітами та побажаннями миру. Свою квіткову композицію з голівками маку отримав і владика Йосафат, котрому з любов’ю приготували чернівецькі матері, як символ благодарення.