Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Хор «Осанна" катедрального собору.

 

При Катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці існує два хорових колективи: молодіжний хор та хор «Осанна».

Важко переоцінити значення хору, адже у час Божественної Літургії та інших Богослужень на заклик священика церковний хор допомагає цілій церковній спільноті звершити Святе Дійство – участь у Благословенному Царстві.

Регент хору,
Заслужений вчитель України, пан Микола Катеринчук, пригадує, що
співочий аматорський колектив розпочав свою формацію наприкінці 80-х років, а у 1996 році хор Співкатедрального Собору з ініціативи та благословення пароха громади отця Валерія Сиротюка отримав офіційну назву «Осанна».

Колектив хору «Осанна» брав неодноразову участь у різних конкурсах духовної музики, за участю хору проходили всі найбільші духовні заходи УГКЦ на Буковині, за що був неодноразово нагороджений церковними та державними відзнаками.

Хор «Осанна» своїм співом прикрашав Літургії новоутворених громад та новоосвячених святинь Чернівецької області (Глибока, Вашківці, Путила, Кіцмань, Новоселиця, Заставна…).

Коли ми згадуємо про хор, то обов’язково найпершим приходить на думку група людей, які об’єднані у співі, але учасники хору «Осанна», стали справжньою парафіяльною спільнотою:

«Ми знаємо кожного свого члена, не забуваємо ювілейні дати і стараємось бути при кожному в часі прикрих хвилин, молимось за кожного, переживаємо за регента і духовенство храму, згадуємо тих хто відійшов у вічність.
Ми мирянський рух, що прославляє співом Господа в Чернівецькому Соборі Успення Пресвятої Богородиці.
Співайте разом з нами, моліться разом з хором».