Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Високу державну нагороду «Вдячна Буковина» вручили владиці Йосафатові (Мощичу).

У Чернівцях відбулось чергове засідання Ради Церков Буковини. На засідання Ради прийшов також і голова Чернівецької обласної державної адміністрації Сергій Осачук.

 

Урядовець привітав представників релігійних конфесій: «Маю честь і радість знову зустрітися. Від останньої нашої зустрічі пройшла ціла епоха, так здається що пройшло багато часу і відбулось багато подій. Я хочу подякувати всім представникам всіх конфесій за співпрацю в цей складний період. Дуже шкода, що пандемія забрала багатьох, а серед них і представників духовенства і клиру. Пандемія триває, боротьба не завершилася, і ми не знаємо, якою хвилею може вернутися знову пошесть. Будьмо пильними… Дякую всім вам, що несете Мир (Христовий) і ділитися миром із людьми». Також пан губернатор зазначив: «Сьогодні особливий день. Рівно 30 років тому український люд заявив про те, що ми є рівні серед рівних. Народ виявив бажання жити в Незалежній Державі. Була прийнята декларація про суверенність держави Україна…».

 

На завершення промови Сергій Дмитрович нагородив священнослужителів різних конфесій почесною відзнакою «Вдячна Буковина» за сумлінне служіння, зразкове виконання своїх обов’язків та підтримку міжконфесійного порозуміння і злагоди у Чернівецькій області, а також із нагоди 30-тої річниці ухвалення Декларації про державний суверенітет України.

 

Високу державну нагороду «Вдячна Буковина» вручили і правлячому єпископові Чернівецької єпархії УГКЦ преосвященному владиці Йосафатові (Мощичу).

 

У другій частині засідання Ради Церков секретар Ради Іван Гаврилович Чернушка ще раз пригадав представникам конфесій про відповідальність кожної Церкви за безпеку своїх парафіян в часі пандемії. Опісля Рада церков розглянула методичні рекомендації із реєстрації статутів релігійних організацій та інші важливі питання порядку денного.

 

Наступна зустріч Ради Церков Буковини відбудеться під головуванням преосвященного кир Йосафата, єпископа Чернівецького Української Греко-Католицької Церкви.