Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Чування в катедральному соборі.

У ніч з 15 на 16 вересня з благословення владики Йосафата у Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці відбулися вересневі нічні чування.

Розпочалися моління з Вечірньої, яку відслужив адміністратор парафії всечесний отець-митрат Валерій Сиротюк. Після молитви роздумував над уривками Євангелія від Луки про Благовіщення і зустріч Марії з Єлизаветою всечеснійший отець-митрат, парох парафії Різдва Пресвятої Богородиці в Чернівцях отець Василь Гасинець. «Кожна деталь у діянні Богородиці має велике значення. У ній відбулося оновлення світу. Повна радості Марія несе Єлизаветі звістку спасіння. І як Йоан здригався у лоні Єлизавети, так і кожен з нас, прославляючи Бога, здригається від відчуття Божої присутності».

У другій науці, яку підготував парох Садгірської громади всечеснійший отець Володимир Боровий йшлося про християнські аспекти смутку і зброї проти нього - радості.  «Хоча смуток має декілька облич, радості у житті все одно більше. Бог хоче, щоб ми раділи, адже ми Його діти і Він любить нас. Варто лише навчитися помічати Його любов».

Протягом ночі кожен бажаючий мав змогу приступити до сповіді, відчувши в особливий спосіб Боже милосердя.

Продовжилися моління молебнем до Пресвятої Богородиці, який очолив всечеснійший отець Любомир Іваночко. В часі молебню парафіяни і паломники прикладалися до чудотворної ікони Матері Божої «Надія Безнадійним», а священики благословляли прочан покладанням рук і святим миром.

Адміністратор катедри отець Валерій передав вітання всім прочанам від преосвященного владики Йосафата, котрий цими днями перебуває у відрядженні до Австрії. Миряни та духовенство, яке прибуло до катедри на чування в свою чергу молилися за єпископа Йосафата, котрий в цей день (16 вересня) зустрів свій День Народження. Перед Чудотворною іконою на адресу єпископа лунали многоліття.

Завершилися чування Божественною Літургією, яку очолив всесвітліший отець Володимир Духович та уділенням повного відпусту  всім прочанам.