Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

День пам'яті святителя Андрія, архієпископа Критського.

Святий Андрій заснував нову літургічну форму - канон. Найбільш відомий, з написаних ним, є «Великий покаянний канон». Він читається під час Великого посту.

Андрій Критський до семирічного віку був німим. Дар мови він отримав після причастя Святих Христових Таїн. Після цього юнак допитливо вивчав Святе Письмо та богословські науки.

Святий Андрій вів суворе та цнотливе життя. Його покірність та стриманість, чесноти та розум викликали подив. У 680 році він став представником святого міста на IV Вселенському Соборі, опісля – архидияконом храму Святої Софії в Константинополі. Під час правління імператора Юстиніана II Андрія возведено в сан архиєпископа міста Гортини на острові Крит.

З написаних ним канонів найбільш відомий – «Великий покаянний канон», що містить у своїх піснях 250 тропарів. Він читається під час Великого посту.

Кожний тропар канону це щирий діалог будь-кого з нас зі своєю душею і своїм Творцем. Великий канон — це наче детальний передсмертний іспит совісті та щира сповідь з цілого життя кожної розкаяної душі.

Архиєписоп Андрій Критський написав також канон на Різдво Христове, стихири на Стрітення Господнє й багато інших піснеспівів.