Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

Розпочали ювілейний рік святкування 200-ліття Катедрального собору.

Життя Катедрального собору почалося із закладення наріжного каменю 31 травня 1820 року, а уже за рік на місці, яке вибрав Господь, постав не просто храм, а земний дім і прибіжище наших душ.

200 років - скільки подій відбулося за цей час. Храм зростав разом із своїми вірними, які приносили і приносять сюди свої радощі і смуток, приходять за порадою чи за допомогою. Скільки гарячих молитов і щирих сповідей, скільки нових сімей і спільнот. Катедральний собор для більшості з нас став невід’ємною частиною життя.

На сьогоднішній проповіді владика Йосафат Мощич привітав парафіян, пригадав яку давню і багату історію має Українська Греко-Католицька Церква на Буковині. Також єпископ розповів про цілі і намірення, які з Божого благословення та підтримки доброчинців планує втілити в житті єпархії протягом цього року.

Святкування ювілею почалося з перших подарунків: жертводавці Василь та Марія офірували дві хоругви - Богородичну та Христову. Нехай Господь поблагословить родину та їхні намірення.

Після святкової Літургії, молилися вервицю до Матері Божої «Надія Безнадійним», яку провадив адміністратор храму отець Валерій Сиротюк, за початок ювілейного року та у подяку Богородиці, що так ласкаво опікується Катедральним Собором.

З нагоди 200-річчя від початку будівництва храму, розпочинаємо цикл хроніки, де будемо розповідати про життя Собору протягом цього часу, про видатних постатей та події, які стали невід’ємною частиною історією УГКЦ.

#200-ліття_катедрального_собору