Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Новини та події

125 років з дня народження Блаженного єпископа Івана Слезюка.

Українські святі – наші покровителі і заступники перед Богом. Серед них – і блаженний священномученик єпископ Іван Слезюк.
Владика Іван Слезюк прожив життя гідне наслідування.
 
Зазнавши тортур і знущань, жодного разу не зрадив Христа та його св.Церкву і за неї віддав Господові свою праведну душу.
 
Блаженний єпископ Іван Слезюк народився 14 січня 1896 у селі Живачів на Станіславівщині.
 
Після закінчення Духовної Семінарії у 1923 р. був рукоположений на священика. У квітні 1945 р. з рук Владики Григорія Хомишина отримав єпископські повноваження на випадок арешту останнього. Був арештований 2 червня 1945 р., а 12 червня 1946 р. Військовий трибунал МВС Станіславівської області засудив його на 10 років позбавлення волі і переїзд у Воркутинські табори, куди дістався на початку 1950 р.
 
Звільнившись із ув'язнення 15 листопада 1954 р., повернувся до Івано-Франківська.
У 1962 р. вдруге був заарештований на 5 років позбавлення волі в таборах суворого режиму. Після звільнення 30 листопада 1968 р. КДБ часто викликало його на чергову "бесіду".
 
Останній виклик був за два тижні до смерті. Повернувшись звідти, зліг та більше не підвівся.
Помер 2 грудня 1973 в Івано -Франківську.
 
Обряд беатифікації відбувся 27 червня 2001 р. у Львові під час Святої Літургії, яку відслужив у візантійському обряді Папа Іван Павло ІІ.
 
У 2010 році митрополитом Володимиром Війтишином фрагмент мощей блаженного єпископа, що зберігаються у Катедральному Соборі Святого Воскресіння ГНІХ м. Івано-Франківськ, було передано нашому, на той час ще Співкатедральному, Собору Успіння Пресвятої Богородиці Коломийсько-Чернівецької єпархії, для почитання з боку вірних.
 
Запрошуємо до молитви перед мощами блаженного священномученика єпископа Івана Слезюка.