Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Мирянські спільноти
Матері в молитві
Матері в молитві

За ініціативи та благословення пароха громади Собору Успення Пресвятої Богородиці Чернівців отця Валерія Сиротюка, у травні 2009 року на свято Пресвятої Тройці в Успенському Соборі біля чудотворної ікони Матері Божої Чернівецької “Надія безнадійним” відбулося перше зібрання спільноти “Матері в молитві”. У той час спільнота налічувала 10 матерів, які щиро прагнули через молитву до Господа нашого Ісуса Христа та Богородиці донести свої особливі благання та прохання за український народ, за парафію, за добрі покликання до священичого стану, за родини та дітей.


Спільна молитва матерів супроводжує сучасну людину в потребах її повсякденного життя. Молитва спільноти - фундамент для побудови міцної сім’ї та добрий лік проти душевних ран. Доказом цього є те, що сьогодні в чернівецькій спільноті “Матері в молитві” понад 100 жінок. Завдяки духовному проводу, координатору спільноти Орисі Пукальській, рух допомагає матерям триматися у вірі, спільно свідчити Христа. Спільнота допомагає пізнавати велике духовне материнство, формує розуміння Пресвятого Воплочення від Матері Марії.


Щоп’ятниці, збираючись на спільну духовну розмову, співаючи акафіст, ми занурюємось в глибину Божого милосердя, Його невичерпну всецілу любов до нас та наших родин. Єднаючись в молитовному віночку до Матінки Божої, відчуваємо, як наші серця і наш розум повняться духовною і фізичною силою. Ми оздоровлюємося від депресії, гніву та смутку.


Коли ми складаємо перед Літургією у кошик наші намірення за дітей та родинні потреби, ми щиро призиваємо ім’я Господнє та посередництво Богородиці, щоб прихилити Небо до наших благань, віримо в чудесну відповідь.
Ми щиро вдячні нашому духівнику, який завжди після молитви матерів відправляє Святу Літургію за наших дітей.


Нашій спільноті вісім років, зроблено чимало.


У травні 2010 року у Чернівцях відбувся 1V єпархіальний з’їзд спільнот “Матері в молитві”. Він поєднав матерів, що з’їхалися до нас з Коломийщини, Снятинщини, Косівщини та інших районів.
Молитовне зібрання з особливим піднесенням проводила п. Марія Андрусяк, координатор руху “Матері в молитві” Коломийсько-Чернівецької єпархії. Ми пережили єднання в глибокій молитві, духовній пісні, спільній думці. Ми благали Божого благословення й сходження Духа Святого для своїх родини.


Спільнота “Матері в молитві” активно живе парафіяльним життям. У березні цього року група матерів разом із духівником відвідала Київ під час інтронізації нового Глави УГКЦ Патріарха Святослава, у травні побувала на з’їзді “Матері в молитві” міста Кам’янець-Подільський. Зорганізували та провели прощі по святих місцях України: Зарваниця, Крехів, Глиняни, Погоня, Джублик та ін.


Ми любимо бувати на реколекціях, в часі яких заклопотані “марнотою трудів земних”, маємо змогу застановитись над глибиною Божого милосердя, пізнати роль матері, обов’язок дружини, розмірковувати над власним покликанням.
В нашому храмі перед Чудотворною Іконою проводимо нічні чування. Там ми знаходимо себе і своїх дітей.
В спільноті склалася гарна традиція вітати з днем народження кожну сестру нашого руху. Даруємо поздоровлення та образок Богородиці, співаємо “Многая літа”, адже ми є велика родина.


Щиро дякуємо всім духівникам - працівникам Божого виноградника за теплоту сердець, допомогу і опіку над нашою спільнотою, заохочуванням до молитви за дітей всіх матерів різних конфесій, за бажання привести нас до сильної віри.


Дорога мамо, дорога сестро прийди до нас і повідай разом з нами Цариці Неба свої турботи. Ми також переживали за дітей на самоті, ми також на самоті стукали у Божі врата. Але Бог сказав, що де більше двох зібрано у моє ім’я там я сам посеред них перебуваю.


Ми чекаємо на тебе о 17:00 кожної п’ятниці перед Іконою Матері Божої Чернівецької в Соборі Успення Пресвятої Богородиці вул. Руська 28, Чернівці.


Куратор спільноти пані Орися Пукальська