Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Мирянські спільноти
Катехитична школа
Катехитична школа

Катехитична школа діє при Соборі Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ за адресою Чернівці, вулиця Якоба фон Петровича 20. Ініціативою настоятеля громади отця Валерія Сиротюка в 1999 році створені три катехитичні класи для дітей громади. Першим катехитом був призначений помічник пароха всечесний отець Володимир Боровий. В 2006 році на допомогу отцю Володимиру прийшли адміністратор громади УГКЦ м.Новоселиця всечесний отець Роман Заморський та мирянка громади катехит пані Леся Коваль. В пізнішому часі пані Леся залишила працю на парохії в зв’язку зі вступом до монастиря сестер Служебниць НДМ. З дітьми в недільній школі радо працювала магістр психології пані добродійка Оксана Гасинець.


На сьогодні катехитична праця з дітьми на пароії має дві катехетичні програми. Перша програма – це три класи у яких навчання триває круглий шкільний рік і окрема програма навчання для «першопричасників» - для дітей, які вперше приступають до Святої Сповіді та урочистого Святого Причастя. Підготовка (нульовий клас) також триває повний навчальний рік і завершується парафіяльним святом Пресвятої Євхаристії.


У вересні 2011 року до праці в катехитичній школі була запрошена педагог пані добродійка Оксана Сиротюк, яка по новому влила в дитячу спільноту громади охоту до навчання. Силами батьків та дітей недільної школи катехити проводять щорічні свята до дня Матері, свята Чудотворця Миколая, різдвяні вертепи, благодійні ярмарки, екологічні проекти, дитячі прощі святими місцями, зустрічі з іншими дитячими християнськими спільнотами, літні табори «Канікули з Богом»…


З ініціативи настоятеля громади та за підтримки церковного братства собору у будинку 20 вулиці Якоба фон Петровича завершена капітальна перебудова приміщень катехитичної школи.


На кінець 2017 року школа мала 100 учнів.


Запрошуємо дітей із християнських родин Чернівців до недільної школи при Соборі Успення Пресвятої Богородиці УГКЦ м.Чернівці, вул. Руська 28.

Кожної суботи (2017-2018) заняття відбуваються:

 

  • о 12:00 діти віком 8 -10 років
  • о 13:00 діти віком від 8 років (першопричасники)
  • о 15:00 діти віком 11-15 років
  • о 12:00 діти від 14 років окремий клас «Юні обновлята»


Навчання для дітей безкоштовне.


До відому вчителів вищої та середньої школи, директорів та заступників по виховній роботі.

Запрошуйте наших катехитів на уроки релігії до ваших закладів. 
Також радо інформуємо вас, що Церква може зорганізувати вишкіл в допомогу педагогам з етики.