Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Духовний провід

Адміністратор парафії митрофорний протопресвітер отець Валерій Сиротюк

Народився 6 грудня 1968 року в селищі Кути, Косівського району на Івано-Франківщині. В 1976 році почав навчатися в Кутській середній загальноосвітній школі та паралельно в Кутській та Вижницькій музичних школах.


Після шкільного восьмого класу в 1983 році поступив до Чернівецького Будівельного технікуму, де здобув у 1987 році спеціальність техніка-будівельника промислового, цивільного та сільськогосподарського будівництва.


1987-89 рр., обов’язкова військова служба в м.Рига (Латвія).


У славні для України 90-ті роки – час легалізації підпільної УГКЦ, студент Івано-Франківської духовної семінарії. Будучи студентом семінарії публікує перші свої духовні вірші та готує випуски релігійно-освітньої телепрограми “Живе слово”, дякує в Івано-Франківському Катедральному соборі. На четвертому році студій 07 травня 1994 року з благословення Блаженнішого Патріарха Івана-Мирослава Кардинала Любачівського, приймає дияконські свячення з рук преосвященного єпископа Павла Василика, а через рік 26 березня 1995 року і священиче рукоположення. В 1997 році починає студіювати теологію в Люблінському Католицькому Університеті. Під керівництвом отця-доктора Збігнєва Кшишовського захищає магістерську працю на тему “Роль сучасної релігійної музики в душпастирстві” та 7 грудня 2001 року дістає титул магістра теології. В 2006 році захищає диплом ліцензіата з теології моральної.


28 березня 1995 року направлений до липня 1995 року Блаженнішим Іваном-Мирославом Любачівським на заміну пароха громади м.Донецьк. В жовтні 1995 року направлений єпископом Павлом Василиком сотрудником Собору Успіння Пресвятої Богородиці м.Чернівці. В березні 1996 року призначений настоятелем Собору Успіння Пресвятої Богородиці м.Чернівці та деканом Чернівецьким. 17 квітня 2006 року грамотою єпископа Миколи Сімкайла призначений вікарієм Буковинським Коломийсько-Чернівецької єпархії УГКЦ.


10 лютого 2016 року отримав благословення Святішого Отця Папи Римського виконувати обов’язки місіонера Божого Милосердя.


В творчому доробку:
Понад 50 пісень духовного змісту. Поезія та музика. Автор сценарію документальних фільмів “Буковинська проща”, музичних фільмів «Моя родино християнська», «Радуйся Маріє», «Музична проповідь», «Мала поема великого життя», «Ні – абортам!», «Сидір Воробкевич» інші. Книги «Киріє Елейсон» (70х100/8, 129 стр.) 2006р. Вибрані твори дитяче шкільне видання «Глагорожечка» 2007р. Поезія до «Поетична версія Червоної книги країн світу» 2009 рік. Нагороджений дипломами й грамотами державних та церковних конкурсів і фестивалів.


Одружений, батько двох дітей.