Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Мирянські спільноти
Апостольство доброї смерті
Апостольство доброї смерті

Товариство Матері Божої Покровительки доброї смерті (інша його назва – Апостольство Доброї Смерті) з’явилося у 1490 р. у Франції під назвою «Братство Матері Божої семи скорбот». Культ був офіційно затверджений Папою Олександром VI і швидко поширився по всій Європі. В 1908 р. Папа Пій X перейменував Братство у Апостольство Матері Божої, Покровительки Доброї Смерті. В Україні (у західній її частині) Товариство з’явилося в 30-х роках ХХ ст.


Основною метою Товариства є добре приготування християнина до смерті. До обов’язків членів Апостольства належать щомісячна сповідь, якомога частіше приймання Причастя, також – зранку і ввечері – молитва 3 рази Радуйся, Маріє із додаванням «Мати Божа, Покровителько доброї смерті – молись за нас, святий Йосифе – молись за нас». Члени Товариства, крім особистої молитви, відвідують хворих та помираючих, допомагають їм готуватися до сповіді. Вони навчають віруючих і невіруючих, що смерть – це перехід до вічного життя, і тому не варто занадто її боятися, а краще до неї гідно підготуватися.


В Україні на кінець 2017 року при парафіях УГКЦ організовано 49 осередків, із них в 42-х служиться щомісяця Свята Літургія в наміреннях Апостольства та його членів.


Велику роль у діяльності відводиться видавничій праці. Стараннями членів Апостольства підготовлено і видано малий і великий «Молитовник Апостольства Доброї Смерті», вписові листи, буклет «Молитва до св. Йосифа», «Молебень до блаженного Йосафата Коциловського», образочки, медалики. Щоб підтримувати постійний зв’язок із членами Товариства щоквартально виходить вісник «Світло надії».


«Це Апостольство покликане нести надію перед обличчям смерті. В ньому діє Дух Життя, котрий творить світлу дійсність. Він сходить із висот, все перемінює і наповнює своєю благодаттю. Хто вступає в Апостольство, той записується у книгу для постійної молитви за його спасіння», – стверджує наш духовний провідник о. Порфирій, Шумило, ЧСВВ.


При Соборі Успення Пресвятої Богородиці апостольство доброї смерті постало з ініціативи парафіянки пані Володимири Йовик. Саме пані Володимира у грудні 2014 року принесла до настоятеля громади ідею утворення апостольства. Під 24 номером братства є отець Валерій Сиротюк. На сьогодні апостольство має 190 записаних членів братства, які несуть перед Богом і Богородицею щоденну молитовну вахту за щасливу християнську смерть.


Останню п’ятницю місяця апостольство збирається на спільну Божественну Літургію в Соборі Успення Пресвятої Богородиці.