Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Катедральний Собор Успення Пресвятої Богородиці

Чернівецька єпархія УГКЦ

Головна
Анонси подій

155 років з дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

29 липня 2020 року Україна на загальнодержавному рівні відзначатиме 155 років з дня народження Митрополита УГКЦ Андрея Шептицького.

Молитва за прославу митрополита Андрея в Чернівцях розпочнеться о 09:00 Архиєрейською Божественною Літургією в Катедральному Соборі Успіння Пресвятої Богородиці. Після Літургії відбудеться покладання квітів до пам’ятної дошки, присвяченої Митрополиту Андрею.

Андрей Шептицький (Роман Марія Александер Шептицький) народився 29 липня 1865 року в с. Прилбичі, на Яворівщині. За час свого служіння значно розбудував греко-католицьку Церкву як в Україні, так і за кордоном. Будучи одним із найбагатших людей Галичини, щедро спонсорував українські культурно-просвітницькі товариства, надавав стипендії молодим митцям. У 1905 році заснував Національний музей у Львові і придбав для нього велику кількість експонатів. Підтримував українську економічну діяльність, сприяв відкриттю кооперативів.

Митрополит Андрей тричі відвідував Буковину, чим викликав значне піднесення серед греко-католиків краю та українців загалом.

Як Галицький митрополит був депутатом Віденського парламенту та Галицького сейму. Митрополит Андрей завжди допомагав українській дипломатії своїм авторитетом і впливовістю. Так, 1919 року він виїхав зі Львова до Рима, і завдяки йому держава Ватикан на чолі з Папою Бенедиктом XV визналп УНР. Зазнавав утисків більшовиків.

Помер 1 листопада 1944 року внаслідок тяжкої хвороби.